• Wpisów: 2246
  • Średnio co: 1 dzień
  • Ostatni wpis: 18 dni temu, 19:52
  • Licznik odwiedzin: 79 334 / 3980 dni
 
rokiowca
 
Jakiś czas temu byłam zapisać się na egzamin z kosmetyki i babeczki w sekretariacie zapytały się czy nie chcę iść na jakiś kolejny kierunek. No to się pytam co ciekawego mają bezpłatnego. Był do wyboru masażysta, chętnie bym poszła ale niestety masażysta jest co tydzień i od piątku do niedzieli, więc ciężko by było to pogodzić z pracą.
Była też florystyka bezpłatna ale mam uczulenie na kwiatki i próbowałam swoich sił w kwiaciarni niestety to nie dla mnie. Jeszcze było coś takiego biurowego chyba no i opiekun medyczny. Opiekun medyczny jest tylko co 2 tygodnie i jest to szkoła roczna. Więc mogę sobie coś takiego zrobić dodatkowo. Kiedyś się moją babcią zajmowałam jak wróciła do domu ze szpitala więc coś praktyki w życiu nabyłam. W klasie mamy 9 osób tylko 3 dziewczyny reszta to faceci. Pierwsze zajęcia to cały dzień BHP, ale teraz jakaś inna babka to prowadzi, co mnie bardzo cieszy. Poprzednia trochę zamulała i jakoś krzywo na mnie patrzała, a ta opowiada na przykładach, pośmieje się i opowie jakieś ciekawostki. Dowiedziałam się, ze po szkole policealnej do emerytury nalicza się 6 lat pracy. Szkoła policealna trwa max 2 lata więc się opłaca. No i dowiedziałam się też, ze jak matka urodzi dziecko to po 14 tygodniach macierzyńskiego ktoś z rodziny może odebrać resztę tego opiekuńczego nie tylko ojciec ale też dziadkowie. Akurat ja dzieci mieć nie będę, a królików nie dotyczy. :( Też kiedyś podobno było coś takiego, ze jak matka zmarła przy porodzie to ojciec miał problem odebrać dziecko. Musiało to przechodzić przez sąd i w ogóle dziecko było rzucane po rodzinach zastępczych. Kiepsko. Z BHP następne zajęcia mam w kwietniu dopiero i będzie już koniec. W niedziele miałam zajęcia z anatomii. Anatomię miałam na kosmetyce i na weterynarii, ale na wet to o innych istotach była ta anatomia. Z inną nauczycielką mieliśmy anatomię niż na kosmetyce. Podobno babeczka jest pielęgniarką więc fajnie. Mieliśmy tematy takie jak skóra, wzrok, słuch, kości. Chyba będę pisała pracę na temat chorób skóry. Tak trochę pod kosmetykę to podchodzi więc jakieś notatki z szkoły mam. :D Na szczęście nie musieliśmy nic notować, bo babeczka wszystko na maila wysyła, bo bez sensu żebyśmy to pisali jak ona to ma na komputerze.
W sobotę chyba było 5 osób. Wiem, ze było 3 facetów. W niedzielę myślałam, że będzie więcej ludzi, bo były zajęcia takie bardzo związane z zawodem, a były tylko 2 osoby. Wiem, ze jest sala z zajęć praktycznych, bo przez tę salę przechodziło się do sali informatycznej jak chodziłam na fototechnika. Ogólnie w sekretariacie babeczki mnie znają nawet o Borysa pytają jak tam jego zdrowie. Nawet na tym kierunku jest język migowy, ale to chyba w 2 semestrze. Mam nadzieję, ze to będzie pjm, a nie sjm. Mamy też język obcy i chyba jest to angielski, a szkoda, ze nie niemiecki, bo częściej ludzie wyjeżdżają do Niemiec by się opiekować starszymi. No ja bym se znalazła takiego starego Niemca po 30, bo po 30 to już człowiek jedną nogą w grobie jest. Przecież po 30 roku życia nie można jeździć pociągami, bo to strach. (Tak mi ktoś kto am 30 skończone powiedział.) No a szczególnie jeśli to jest facet po 30 z katarem to już w ogóle trzeba się zająć jak z jajkiem. Przecież faceci walczą wtedy o życie. :D
Moja babcia dostała ostatnio glukometr i ja muszę jej badać cukier w ogóle babcia w szoku, ze ja ogarniam co i jak. W sumie robiłam zawsze mojej babci jak była chora takie badania. To jest proste jak budowa cepa. Ja jeszcze mam stary glukometr po babci, ale nie mam do niego pasków.
W sumie może mi się przydać ta szkoła. Nigdy nie wiadomo jak życie się potoczy, czy będą w miarę dostępne domy opieki. Na pewno jak komuś nie daj Boże by się coś stało to ja będę musiała się zająć taką osobą, bo moi bracia nie, bo jak to tak chłop.
Zobaczymy jak to będzie.

  •  
  • Pozostało 1000 znaków